Wczytywanie...

Konrad Kosiorski

5 popularnych problemów na stronach internetowych

Strona internetowa firmy musi być przede wszystkim funkcjonalna, przyjemna wizualnie dla oka oraz przemyślana. Jest to na tyle ważne, że nieprawidłowo zaprojektowana strona zamiast przyciągać Klientów może ich tylko odstraszyć. Jakich błędów na stronie www się zatem wystrzegać? Poniżej kilka z nich!

1. Zbyt wolne wczytywanie się witryny

Nikt z nas nie lubi czekać na to, aż strona się wczyta. W świecie, który nieustannie pędzi większość osób stara się umiejętnie wykorzystywać każdą sekundę. Jeżeli więc strona internetowa otwiera się zbyt długo to jest duże prawdopodobieństwo, że użytkownik zamknie witrynę i znajdzie sobie inną o takiej samej lub podobnej tematyce. Co należy zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji? Trzeba zoptymalizować stronę, całą uwagę skupić na rzeczach naprawdę istotnych wyrzucając zbędne elementy, które ją tylko spowalniają. Co ważne – wyszukiwarka Google premiuje w wynikach wyszukiwania strony, które otwierają się szybciej, warto więc o to zadbać.

2. Samoodtwarzające się multimedia, które ciężko wyłączyć

Tego typu zabiegom mówimy kategoryczne „nie”. Pojawiająca się z zaskoczenia muzyka zawsze denerwuje Internautów, tym bardziej że ciężko ją wyłączyć. Nawet jeżeli masz stronę WWW związaną z oprawą muzyczną na weselach lub jest to strona klubu bądź forum fanów disco polo - tego  typu udziwnienia na stronie nigdy nie będą mile widziane.

3. Uciążliwe reklamy, które zasłaniają wszystko

Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której czytając na przykład interesujący artykuł nagle widzi przed swymi oczyma reklamę zasłaniającą cały tekst. Szybko staramy się wtedy znaleźć krzyżyk, lecz po chwili kiedy wróciliśmy do odpowiedniego akapitu wyskakuje nam kolejna, lecz bardziej uciążliwa reklama, która zmienia swe położenie utrudniając przy tym wyłączenie jej. Co wtedy robimy? Zdenerwowani ciągle wyskakującymi okienkami zasłaniającymi treści wyłączamy stronę internetową całkowicie. Chyba nie chcesz tracić klientów z powodu wyskakujących reklam?

4. Strona www nie jest responsywna, czyli nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych

Kto z nas nie przegląda dziś Internetu w swoim smartfonie czy tablecie? Z każdym rokiem liczba użytkowników tego typu urządzeń wzrasta, a z nimi konieczność dopasowania witryn internetowych do różnej wielkości ekranów. Wchodząc na dana stronę oczekujemy, że zawarte w niej treści będą idealnie wyświetlać się na  naszym telefonie. Jeżeli strona www wczytuje się niepoprawnie, jest nieczytelna – po prostu ją opuszczamy. Co ważne - wyszukiwarka Google strony responsywne „nagradza” lepszym pozycjonowaniem, więc warto zadbać o ten jakże istotny element.

5. Sensacyjne tytuły artykułu, które nie mają nic wspólnego z treścią

Tym zabiegiem najczęściej posługują się wielkie portale plotkarskie, czy też informacyjne. Ile razy skusiliśmy się kliknąć w artykuł po uprzednim przeczytaniu zaskakującego nagłówka? Z pewnością nie raz! Po czymś takim zarzekaliśmy się, że nie klikniemy w żadną kolejną tego typu „podpuchę”. O ile raz, dwa czy trzy internauta da się oszukać, to możemy być pewni, że w końcu przestanie całkowicie odwiedzać dany portal. Najważniejszy jest szacunek do użytkownika, który odwiedza naszą stronę internetową. Tylko autentyczne treści przyniosą obopólne korzyści.

Podsumowując – strona internetowa tworzona jest przede wszystkim nie dla nas samych, lecz dla odwiedzających ją klientów. Powinna być przejrzysta, dopasowana, zawierać niezbędne i pomocne treści, a także spełniać swoje funkcje. 

Potrzebujesz dobrze zaprojektowanej i skutecznej strony internetowej? Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się.

 

Data publikacji 2017-03-01