Inwestycja w stronę internetową - czyli ile to kosztuje?

Wszystko zależy od złożoności projektu. Możemy spodziewać się innej ceny dla prostej wizytówki firmowej, a innej dla rozbudowanego serwisu online.

Typowa wizytówka firmowa z popularnymi rozwiązaniami to koszt już od 1 000 do 2 000 zł netto. Jest to propozycja dla firm chcących posiadać własną stronę internetową ze standardowymi rozwiązaniami i zakładkami (Strona główna, O firmie, Oferta, Realizacje, Kontakt).

Wymagający i indywidualny projekt z dedykowanymi funkcjami może wynieść od 3 000 do 10 000 zł netto. W ramach tej realizacji dostarczam stronę www szytą na miarę dostosowaną pod wymagania Twoje i grupy docelowej. Projekt graficzny jest zawsze dopieszczony i niepowtarzalny. Możliwe są integracje z innymi systemami np. płatności online, dedykowane formularze zamówień, generatory wyceny itd.

Opróćz kwoty za wykonanie usługi należy w kosztach uwzględnić także opłaty administracyjne, bez których strona internetowa nie może zaistnieć w sieci. Do tych opłat należą domena internetowa oraz hosting. 

Domena to nic innego jak nazwa adresu URL, pod którym znajdziemy stronę w sieci. Domena ma charakter unikalny i niepowtarzalny. Dla Polskich adresów przyjmuje końcówkę .pl. Koszt domeny wynosi 100 zł netto / rok. Chociaż na początku, podczas samej rejestracji domeny mamy zawsze możliwość skorzystania z atrakcyjnej promocji na start, w której za pierwszy rok zapłacimy jedynie 10 zł netto.

Hosting to w BARDZO dużym uproszczeniu wirutalny dysk gdzie będą przechowywane pliki oprogramowania naszej strony internetowej oraz miejsce przechowywania poczty e-mail. W panelach zarządzania hostingiem oprócz tego mamy dużą ilość ustawień konfiguracyjnych, takich jak zadania cykliczne CRON, autorespondery, strefy DNS, bazdy danych, kwestie bezpieczeństwa, itd. Koszt hostingu zależny będzie od potrzebnej ilości pamięci na dysku, miesięcznego transferu, ilości skrzynek pocztowych, rodzaju dysku itd. Przyjąć można, że opłata hostiongowa dla prostej wizytówki firmowej wynosi 150 zł netto / rok. 

Data publikacji 2023-09-15