Wczytywanie...

Konrad Kosiorski

Responsywna strona internetowa

Ile ekranów tyle wielkości

W dzisiejszych czasach bycie on line jest postrzegane przez sporą liczbę osób za konieczność, w związku z czym z każdym rokiem użytkowników korzystających z Internetu poprzez nowoczesne smartfony, tablety i inne inteligentne urządzenia mobilne przybywa. Dla osób, które na swoich telefonach przeglądają portale społecznościowe, wyszukują potrzebne informacje, bądź robią zakupy internetowe bardzo ważne jest, aby strona internetowa wyświetlała się poprawnie i była dopasowana do rozdzielczości ekranu. Właśnie dlatego każdy właściciel strony internetowej musi pamiętać o responsywności swojej strony www.

Responsywna strona internetowa – ile ekranów tyle wielkości

Responsywność polega na automatycznym dopasowaniu się układu strony do wielkości ekranu, na którym jest on wyświetlany. Treści skalują się w sposób, który jest wygodny w odbiorze dla użytkownika. Cechą charakterystyczną responsywnych stron www jest ich uniwersalność, która objawia się idealnym, dopasowanym wyglądem strony na tablecie czy smartfonie.

Korzyści płynące z posiadania responsywnej strony www

Pierwszą ogromną zaletą takiej strony jest wsparcie Googla dotyczące pozycjonowania. Responsywne strony www wyświetlają się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce, dzięki czemu mają większą liczbę odwiedzin. Dodatkowo responsywna strona www jest dowodem na to, że właściciel strony szanuje i jest świadomy potrzeb użytkowników korzystających z przenośnych urządzeń mobilnych. Kolejną zaletą takiej strony jest oszczędność pieniędzy! Strona internetowa, która nie jest responsywna wymaga od właściciela, który chce dotrzeć do użytkowników tabletów i smartfonów stworzenia dodatkowej strony mobilnej. Jest ona witryną, która generuje niepotrzebnie zmarnowany czas i pieniądze. Tymczasem w przypadku responywnej strony www wystarczy tylko jedna wersja, która sprawdza się na komputerach, tabletach czy smartfonach.

Czy są minusy strony responsywnej?

Jeżeli chodzi o samą stronę responsywną to płyną z niej same korzyści.

Agencja tomaszowiak.tv stworzyła już kilkadziesiąt responyswnych stron internetowych, z których klienci są bardzo zadowoleni. Profesjonalizm, dokładność, uwzględnienie wszystkich propozycji klienta, uczciwa cena i szybki czas realizacji to cechy, które wyróżniają naszą firmę na lokalnym rynku. Jeżeli chcesz się o tym przekonać – zapraszamy do współpracy.

 

 

Data publikacji 2017-02-23